Tematska pot Svetinje – Jeruzalem dobiva svojo podobo
V teh dneh smo obiskali s soncem obsijane Svetinje, kjer nastaja eden pomembnejših projektov Občine Ormož: tematska pot Svetinje–Jeruzalem. Ob tem smo si ponovno ogledali potek del in ugotovili, da dela dobro napredujejo ter projekt postopoma dobiva svojo končno podobo.
Na izjemni razgledni točki v bližini stare šole turistična točka že kaže svojo končno ureditev, okoliška vinogradniška pokrajina pa v teh toplih dneh že privablja mnoge obiskovalce.
Tematska pot, dolga približno 3 kilometre, bo povezala Svetinje in Jeruzalem ter ponudila preplet narave, doživetij in lokalne ponudbe. Z desetimi skrbno umeščenimi točkami vzdolž slikovitega grebena bo ustvarjala prostor za sprostitev, učenje in druženje, hkrati pa ohranjala edinstveno vinogradniško krajino. Dela na terenu napredujejo, projekt pa korak za korakom dobiva svojo podobo. Vrednost projekta znaša 1.096.030 evrov. V letu 2025 je projekt v višini 350.000 evrov sofinanciral Slovenski regionalni razvojni sklad, preostanek sredstev pa zagotavlja Občina Ormož. Izvajanje projekta je predvideno v obdobju med letoma 2025 in 2027.

_resized.png)
_resized.png)